חדרי ילדיםיש ילדים עצמאיים ויש כאלה שלא. הורים שואפים לגדל ילדים כאלה כי עצמאות היא לא עניין זמני, היא מובילה לחיים נטולי תלות, רחבי אופקים, לשאיפות ולהישגים.

כאשר מדובר בעצמאות מדובר גם על עצמאות במרחב. להורים מאוד קשה (והרבה פעמים בצדק) לשחרר במובן הזה כי יש כבישים ויש סכנות והם נוטים להגן ולשמור על ילדיהם עד גיל העשרה לפחות.

ממחקר שנעשה באוניברסיטת בריסטול בבריטניה עלה כי ילדים עצמאיים הם ילדים פעילים יותר, יוצרים קשרים יותר מהר והגבלה על ניידות של ילדים עלולה לפגוע בהם נפשית.

עצמאות כוללת גם יכולת בחירה וזה דבר שחשוב מאוד לילדים. ילדים שבוחרים את חדרי הילדים שלהם, מגלים בהם יותר עניין, נוחות וחיבור. הורים שרוכשים את חדרי הילדים מבלי לשתף את הילד, עלולים לחטוא לטעם שלו ולגרום לו לחיות בסביבה שהוא לא אוהב.

כל ילד וחדר הילדים שלו

היום הורים יודעים שכל ילד שלהם הוא עולם אחר. ייתכנו קווי אישיות דומים אבל מה שמעדיף ילד אחד הוא לא בהכרח מה שיעדיף אחיו. לכן כאשר באים לרכוש רהיטי ילדים חשוב מאוד לקנות את מה שמתאים לילד ולא את מה שיפה בעיני ההורים.

לכל ילד יש מה שנקרא את המזג שלו. אוסף של תכונות מולדות שיוצרות אותו אבל הוא גם נתון לשינויים בשל השפעה סביבתית.

מה המזג של הילד שלכם- כך תבחרו לו חדר ילדים!

יש 9 מאפיינים למזג של ילדים, זהו מיהו הילד שלכם ביניהם:

  • ילד עם כמות של תנועה, קוראים לזה פעילות מוטורית.
  • ילד שנרתע מדבר חדש או אנשים חדשים.
  • הריתמוס של תפקודי הגוף: אוכל, שינה, פעילות וכו'.
  • קצב הסתגלות לשינויים של כל ילד.
  • סף גירוי ורגישות או תת רגישות.
  • עוצמת התגובה של כל ילד. אנרגיה נמוכה או גבוהה.
  • המצב רוח של הילד.
  • התמדה ועמידה במשימות.
  • ילדים שאפשר להסיח את דעתם בקלות או לא להסיח.

התאמת חדר למזג- ההמלצות שלנו!

סעיפי מזג הילדים נוגעים גם לסביבת החיים שלהם ולרגישות והתגובה שלהם ולכן כאשר אתם קונים חדרי ילדים לילד שלכם ואתם יודעים שצבא אדום מקפיץ את הריתמוס של הגוף שלו וגורם לו לעודף גירויים, אתם לא תלכו על חדר ילדים עם צבע אדום זה ברור.

אם דעתו של הילד שלכם מוסחת בקלות, כמה שפחות פריטים בחדר יוכלו לשמור על הריכוז שלו כמו גם חדר ילדים בצבע חלק וסולידי.

אם לילד שלכם יש קושי בהתמדה ובעמידה במשימות, ככל שיהיה לו יותר נוח בחדר הילדים שלו, כך הוא יוכל לפתח ריכוז יותר גבוה. קושי בהתמדה גורם גם לרכישת מדפים למשל בהם יאוחסנו משחקים וספרים שאינם קשורים ללימודים כדי שהילד לא יעבור מפעילות אחת לשנייה ולא יצליח להתרכז.

גם ילד עם פעילות תנועה גבוהה, צריך חדר עם מרחב ולא עם הרבה חפצים. לכו על חדרי ילדים שיש בהם בדיוק את מה שצריך ולא רהיט אחד יותר מדי בדיוק כפי שאתר שעובר תהליך של קידום אורגני צריך להתמקד בביטויים שהכי טובים ומתאימים לו.