רהיטי ילדיםתתפלאו אפשר לקנות רהיטי ילדים לפי איי קיו. לילדים מחוננים למשל יש כל מיני אפיונים שגורמים להם להתנהל אחרת בחדר הפרטי שלהם. כל אחד מהמאפיינים של ילד מחונן יכול כמובן גם לחול על ילדים רגילים, אבל מה שמאפיין את כולם זה המון אפיונים שמסמנים את כל המחוננים.

התפתחות מוטורית למשל אצל המחוננים מתפתחת לאט יחסית להתפתחות הקוגנטיבית. הם יכולים להיות בעלי רעיונות מאוד מקוריים אבל אפס בביצוע, מה שגורם להם לעיתים קרובות לחוש מתוסכלים. בנוסף יש להם ביקורת עצמית מוגזמת. הם בונים איזו דמות אידיאלית ומשווים את עצמם אליהם לא בריא בכלל.

כ-15-20% מהם סובלים מפרפקציוניזם. "סובלים" כי אומנם הרצונות שלהם גבוהים אבל לעיתים לא מציאותיים.

מחוננים אוהבים עקביות- רהיטי ילדים משלימים!

ילדים מחוננים בעיקר מחונני על ובעיקר בגילאי בית ספר יסודי מאוד אוהבים דברים מסודרים ונוטים לארגן את הדברים סביבם באופן  שהכול יהיה לכם ברור וקשור זה לזה.

הנתון הזה מביא רק למסקנה אחת. אם יש לכם ילד מחונן ואתם רוצים לקנות לו רהיטי ילדים, אל תעשו לו חדר אקלקטי. לכו על סגנון אחד שיתמוך בתחושת העקביות הפנימית שלו ולא יעשה לו בלגן בנשמה.

ברהיטי שגם יש חדרי ילדים שלמים, מערכת שלמה של מיטה, ארון, שולחן לימודים, כיסא. זה יעשה לו סדר בעיניים וגם בראש ויתאים לדרישות שלו מהעקביות סביבו.

חדר למחונן לא קונפורמי – רהיטי ילדים מבחירה!

ילדים מחוננים אינם קונפורמיים. הם חשים מיוחדים ויוצאי דופן ולא אוהבים לשחות עם הזרם או במילים אחרות לנדוד עם העדר. אם יש לכם ילד מחונן אתם חייבים להתייעץ אתו לגבי רהיטי ילדים ונוער שאתם רוצים להכניס לו לחדר. שכן ילדים לא קונפורמיים הם בלתי צפויים ואף יכולים לגלות מידה גדולה של זעם ותסכול כאשר לא מחשיבים את דעתם, במיוחד בכל מה שנוגע לחדר הילדים שלהם. הם רואים בעצמם מעורבים ובונים את העולם שלהם ובכלל זה את הסיבה בה הם מעדיפים לחיות. המיטה עליה הם רוצים לישון ושולחן הכתיבה שלהם.

רהיטי ילדים- מקום לסקרנות!

כל הילדים סקרנים אבל המחוננים טיפה יותר. מכיוון שכך, כאשר אתם רוכשים רהיטי ילדים לילד המחונן שלכם, דעו לכם שאתם חייבים יחידת מדפים לספרים שהוא יתעניין בהם, כמו גם למשחקי השולחן והחשיבה.

ילדים מחוננים שומרם מידע במהירות, יש להם סקרנות אינטלקטואלית והם כל הזמן מחפשים תובנות ומשמעות לדברים שקורים להם וגם לדברים ולחפצים שמקיפים אותם. לא תמצאו שטויות על השולחן שלהם, אלא רק דברים שהם שימושיים ושהם תורמים להתפתחות ולסקרנות שלהם.

כאמור הם מחפשים שיטתיות, סיסטמתיות. ככל שהחדר שלהם יהיה בעל קשר לרהיטים שלו מבחינת עיצוב, כך יקל עליהם לשהות בו לחשוב, להרהר ואולי להמציא את הדבר הבא.