שולחנות כתיבה לילדיםאין ספק כי אנחנו חיים בעידן בו ההורים שואפים לגדל ילדים עצמאיים, כאלה שיתערו בעולם סביבם וידעו להוביל את עצמם, ואיך כל זה קשור לשולחנות כתיבה לילדים?

בשנות ה-60 וה-70 בארץ ועם קיבוץ הגלויות, שולחנות כתיבה לילדים היו רק למעטים שבהם ובעיקר למשפחות ממעמד סוציואקונומי בינוני ומעלה.

במשפחות מרובות ילדים עשו שיעורים איפה שרק היה שולחן וזה היה יכול להיות גם שולחן האוכל. הכיסא היה יכול להיות נמוך או גבוה מדי, ומי בכלל התייחס לנוחות של הילד, אלא רק לעובדה שיש לו איזה משטח עליו יוכל לעשות שיעורים.

הילדים לא היו מפונקים ועצמאיים כמו שהילדים היום, ורובם גדל בצפיפות באותו חדר, לא היה כזה דבר חדר ילדים ואם היה המשמעות הייתה שכל הילדים נכנסו אליו. רוב האנשים גרו בדירות של 2 חדרים. ההורים ישנו בסלון שהפך לחדר שינה בלילה והילדים בחדר השני.

היום ילד שאין לו חדר משלו, לא יכול להתרכז בשיעורים ואם אין לו שולחן שהוא אוהב הוא לא ישב לידו. זאת עובדה.

הדיעה האישית של הילד

תם ונשלם עידן הדיסטאנס שבין הורים וילדים (ולפעמים חבל שזה נשלם). הדבר הזה מתבטא גם בכך שהורים כמו בכל דור שואפים לתת לילדים שלהם את הטוב ביותר והיום המינימום זה חדר ילדים נוח ומעוצב כולל שולחנות כתיבה לילדים שמותאמים גם בעיצוב וגם בצרכים לילדים.

נוחות היא במעלה הראשונה אבל גם עיצוב. כי הילדים היום גדלים באופן יותר עצמאי ולכן יש להם דעה. הורים יודעים שכדאי מאוד לפתח דעתנות אצל ילד וזה מתחיל מזה שכאשר הם קונים לו חדר ילדים, הם גם יתייעצו אתו לגבי זה.

זה נותן לילד הרגשה שהוא לא איזה זבוב על הקיר, שהוא נחשב שדעתו נחשבת ובהמשך הוא יהיה אדם דעתן שלא יפחד ואף יתעקש להביע את דעתו.

ילדים בעידן הנוחות- שולחנות כתיבה מותאמים אישית!

פעם גם היה דבר כזה שהורים קנו לילדים שלהם בגיל העשרה בגדים. היום כשגיל ההתבגרות מתחיל בגיל 10, איזה הורה יעז לקנות לילד שלו בגדים בלי לשמוע את דעתו שלא לדבר על שולחן הכתיבה שהוא רוצה שהוא ישב לידו לעשות שיעורים. כי לימודים עדיין נמצאים בעדיפות הראשונה אצל כל ההורים גם אלה שדוגלים בליברליזציה. 

כשזה נוגע לתהליך קנייה של רהיטי ילדים צריך לזכור, ילד שלא אוהב צבע לבן ושמקבל שולחן כתיבה בצבע הזה, הסיכוי שהוא ישב לידו הוא נמוך. ילד שאוהב כיסא תלמיד מסוים וקונים לו אחר, לא ישב עליו פשוט כך.

יש קשר בין היכולת של הילד לשבת ליד מערכת ריהוט הלימוד שלו קרי- שולחת כתיבה וכיסא לבין הבחירה שלו בדיוק כפי שיש קשר בין הצלחת האתר לבחירת חברת בניית אתרים להקמתו. ככל שהילד יהיה יותר מעורב בהחלטה, כך יש סיכוי שיהיה לכם ילד שייהנה לשבת ליד שולחן הכתיבה שלו, וככה הורים קונים היום שולחנות כתיבה לילדים.